سلفژ و صدا سازی

 سلفژ و صدا سازی

سلفژ پایه و اساس مراحل عملی آموزش موسیقی است. آموزش سلفژ به طور کلی به چهار بخش تقسیم میشود: 1.نت خوانی 2. ریتم خوانی3. آوازی 4. شنوایی (گوش).

1- تنفس : که به اصول مباني درست تنفس در آواز مي پردازد که مهمترين و پايه اي ترين تکنيک در آواز خواني است چرا که هوا به عنوان يک انرژي اجتناب‌ناپذير براي سوخت و ساز بدن (متابوليسم)، به هنگام سخن گفتن يا خواندن آواز به انرژي صوتي تبديل مي‌شود و شناخت اين اصل و بکارگيري صحيح آن از اهم موارد است که اين تکنيک صرف نظر نوع و سبک موسيقيايي مورد علاقه هنرجو مي باشد.

2- صدا سازي : به مکانيسم هاي فرآيند توليد صدا و آشنايي با اندام هاي گفتاري. اندام هاي تنفسي و نفس گيري ، ديافراگم ، حنجره ، تارهاي صوتي، بهداشت صدا و .... مي پردازد.

3- فن بيان :هنرجو با استفاده صحيح از موارد آوايي گفتار، بيان و نقش فيزيولوژي آنها در آواز آشنا خواهد شد.

4- تئوري مقدماتي: دراين بخش هنرجو به مفاهيم اوليه تئوري موسيقي آشنا مي شود و آنچه که يک هنرجو در اجراي سلفژ بدان نيازمند است ، فرا مي گيرد.

کلاس صدا سازی و آواز کلاسیک – پاپ :

. مفاهیم پایه ای مربوط به تکنیکهای تنفسی ، تنفس دیافراگمی و شناخت عادتهای غلط و اشتباه در امر تنفس.

2. آناتومی حنجره و بخشهای مختلف اندامهای آوازی و شناخت عضلات تارهاي صوتي.

3. تکنیکهای مختلف پرورش صدا و تمرینهای مربوطه.

4. آناتومی حنجره و بخشهای مختلف اندامهای آوازی.

5. تئوری مقدماتی موسیقی درک مفاهیم اولیه مرتبط با آواز.

پیش ثبت نام

رزومه استاد امین ‍‍ جهانشاهی

Alternate Text
 • نام : امین ‍‍
 • نام خانوادگی : جهانشاهی
 • ساز تخصصی : سلفژ و صداسازی
 • ساز مکمل : آواز کلاسیک
 • سال تدریس : از سال

سابقه تدریس:6 سال.

آثار صوتی و تصویری و مکتوب:

ترجمه کتاب فن آواز و صداسازی (درحال چاپ).

سابقه هنری و فعالیت ها:

شروع فعالیت موسیقی از سال 1378 درس تئوری و سلفژ و صداسازی زیر نظر اساتید: آقای محمد نوری,آقای ناربه چولاکیان و آقای محمد سریر.عضویت در گروه کر , خواننده گروه موسیقی بهاران به عنوان بنیانگذار گروه موسیقی بهاران.

اجرا به همراه گروه کر محمد نوری درتالار رودکی , وحدت اجرای بیش از 40 کنسرت درتهران .

اجرای متعددی شهرستانها به عنوان خواننده گروه بهاران. همخوان در ارکستر محمد نوری.

آثار استاد امین ‍‍ جهانشاهی

رزومه استاد محمد رضا پور مقدم

Alternate Text
 • نام : محمد رضا
 • نام خانوادگی : پور مقدم
 • ساز تخصصی : سلفژ و صداسازی
 • ساز مکمل : پیانو
 • سال تدریس : از سال

آثار صوتی و تصویری و مکتوب:

تئاتر(ان او اچ) به اپرای ژاپنی ترجمه شده.

شرکت در جشنواره (اس آی بی آی یو) رومانی (سومین جشنواره معتبر دنیا) با تئاتر (تی اچ ای   آر ایی کیو یو آی ایی ام  , او  اف  اچ آی آر او اس اچ آی ام ای . پدیرفته شده در جشناوره تئاتر ( ال آی ویی ایی آر پی او او ال ال آی تی اف ) کانادا.

سابقه هنری و فعالیت ها:

کارگردانی نمایش آتسوموری در سال 1386 در جشنواره فجر و برنده جایزه بهترین اثر و بازیگری زن و کاندیدای کارگردانی , (تلویزیون ان-اچ-کی ژاپن مستندی در مورد این اثر ساخته است و به عنوان تنها متخصص تئاتر ان-او-اچ در ایران), برنده جایزه بهترین کارگردانی اثر, بازیگری زن , طراحی صحنه و پوستر در جشنواره بهار نمایش 86, کارگذانی نمایش (ان او اچ)تسو در جشنواره بین المللی دانشگاهی 87 تبریز و برنده جایزه کارگردانی و طراحی صحنه , دعوت شده از طرف مرکز (آی-تی-وی-ان-ای-اس-سی-کیو) ژاپن به عنوان کارگردان تئاتر (ان او اچ)در ایران.تدریس سلفژ در تهران از سال 90.

و فراگرفتن سلفژ از سال 79.

آثار استاد محمد رضا پور مقدم

رزومه استاد یاشار احمدی

Alternate Text
 • نام : یاشار
 • نام خانوادگی : احمدی
 • ساز تخصصی : آواز کلاسیک
 • ساز مکمل : صدا سازی
 • سال تدریس : سال سال

دروس تئوری موزیک و سلفژ را نزد استاد تیگران سوکیاس گذراند و آموزش آواز را نزد  رشید وطندوست  آغاز کرد و با هاسمیک کاراپتیان ادامه داد . سپس در کنسرواتوار دولتی استانبول پذیرفته شد و در مقطع فوق لیسانس آواز  کلاسیک زیر نظر معلم ایتالیایی "پائولو ویلا"  تحصیل نمود و همچنین در کشور اتریش  دوره های مسترکلاس آواز نزد اساتید بزرگی مانند   "فیورنتزا کوزوتتو"   و  "فرانسیسکو آرایزا"  گذراند . در مسابقات بورس اوپرای هانوفر در کشور آلمان بعنوان نفر اول    انتخاب شد.
سوابق اجرایی
در اجراهای دانشجوئی  کنسرواتوار دولتی استانبول با نقش سولیست تنور اپراهای " Elisir d'amor"  اثر  "Donizetti"  و "La traviata "   اثر "Verdi" و "Zauberflote"  اثر :Mozart" روی صحنه رفت . در تالار وحدت تهران بعنوان سولیست تنور اپرای "جانی اسکیکی" اثر پوچینی و تئاتر موزیکال "بانوی زیبای من" با آنسامبل اپرای تهران روی صحنه رفت. بعنوان سولیست تنور رکوییم موتزارت با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد علی رهبری همکاری کرده و همچنین با ارکستر شهر تهران به رهبری استاد نادر مشایخی در نقش سولیست کانتات های باخ همکاری نمود. همچنین در تالار رودکی رسیتالهای  آواز کلاسیک برگزار نموده است.

آثار استاد یاشار احمدی

رزومه استاد اميرحسين مزارعي زاده

Alternate Text
 • نام : اميرحسين
 • نام خانوادگی : مزارعي زاده
 • ساز تخصصی : آواز پاپ
 • ساز مکمل : صدا سازی
 • سال تدریس : 11 سال سال

از سن ٧ سالگي آواز را در سبك كلاسيك ايراني شروع كرد، و از سن ١٠ سالگي به ادامه ي اين مسير در سبك پاپ پرداخت .
پس از ورود به دانشگاه موسيقي آواز را در سبك كلاسيك نزد استاد خانوم شهلا ميلاني شروع كرد و در سال ١٣٨٩ به جمع خوانندگان تالار وحدت ، اركستر سمفونيك پيوست و تا سال ٩٥ با رهبراني همچون مسعود كاظم زاد، نادر مرتضي پور، مجيد انتظامي،شهرداد روحاني ، رازميك اوحانيان، علي رهبري و... به اجراي آثار ايراني و كلاسيك پرداخت .
از فعاليت هاي ديگر او  در اين سالها ميتوان به همكاري با اركستر ملي به رهبري برديا كيارس در شيراز و تهران نيز اشاره كرد .
در اين مدت آواز كلاسيك را نزد اساتيدي همچون محمدرضا قراتپه،رشيد وطندوست و سركار خانوم آريازند تكميل كرد.
وي همچنين فراگيري ساز گيتار را در سال ١٣٧٨ از سبك پاپ آغاز نمود و در سال ١٣٨٠ در سبك فلامنكو نزد مهران غفاري ادامه داد.
در سال ١٣٨٣ نزد استاد سيمون آيوازيان و از سال ١٣٨٤ تا ٨٧ از محضر استاد لوريس آيوازيان بهره مند شد .
از اساتيد ديگر وي ميتوان به مهدي محققي در سالهاي ٨٩ تا ٩٠ و همچنين كامبيز پاكان در فلامنكوي مدرن در سالهاي ٩٣ تا ٩٥ اشاره نمود .
از فعاليتهاي اجرايي در زمينه ي گيتار فلامنكو ميتوان به اجراهاي او در دانشگاههاي هنر ، اجراي تلفيقيِ موسيقي فلامنكو و ايراني در شهريار ، كرج در سالهاي ٩٣ و ٩٤ و اجراي فلامنكو و موسيقي تلفيقي فلامنكو و ايراني در تهران و همچنين اجرا به همراه گروه آواي سپندار در تركيه اشاره كرد .
وي همچنين مباني تئوريك موسيقي و هارموني را نزد استاد شهرام توكلي آموخت .
از سال ١٣٨٥ تدريس را به شكل رسمي آغاز نمود .

آثار استاد اميرحسين مزارعي زاده