لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

ارف پیشرفته

  • تاریخ:۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  • 1015 بازدید

کلاس‌های آموزش موسیقی به کودکان ویژه‌ی گروه سنی ۵ تا ۷ سال متشکل از ۷ ترم است. ۳ ترم آغازین این کلاس با هدف هماهنگی ذهن و دست بچه‌ها با محوریت ساز بلز و طبلک برگزار میشود. اگر پیش از این دوره کودکان در کلاسهای مادر و کودک شرکت کرده باشند، این دوره اولین تجربه‌ی حس استقلال برای آنان است و با همسالان خود در محیطی غیر از خانواده شروع به برقراری ارتباط اجتماعی میکنند و به همین منظور بازی‌های موسیقایی این دوره بر مبنای تاکید بر روابط اجتماعی و تقویت اعتماد به نفس و تقویت گوش موسیقایی آنان طراحی میشود.

 

در طول ۳ ترم اول این دوره، کودکان علاوه بر آشنایی با نت‌ها و نواختن بلز با ساز طبلک به جهت شناخت ریتم آشنا میشوند. طبلک سازی ساده در عین حال کامل برای این کلاس طراحی شده است و کودکان در قالب داستان و شعر با ریتم‌های ساده آشنا میشوند. مفاهیم اشعار و داستان‌های مورد استفاده در کلاس موسیقی برخاسته از فرهنگ و آداب ایرانی است تا کودکان هرچه بیشتر با موسیقی و فرهنگ ایرانی آشنا شوند.

 

آموزش بلز در این ۳ ترم رفته رفته پیشرفته‌تر میشود و والدین میتوانند پیشرفت کودکان را در اجراهای پایان هر ترم مشاهده کنند. در این اجراها کودکان همنوازی و اجرای صحنه‌ای را در سطحی مناسب سن خودشان تجربه میکنند.
آموزش فلوت ریکوردر از ترم ۴ آغاز میشود. شروع این ساز چالشی جدید برای کودکان است و هماهنگی ذهن و دست وارد سطح پیشرفته تری میشود زیرا در این ساز حرکت انگشتان دست ظریف‌تر از نواختن بلز است، در عین حال نواختن این ساز به گونه‌ای است که کودکان به خوبی از عهده‌ی آن برخواهند آمد. بخش آموزش ریتم با طبلک نیز پیشرفته‌تر از قبل می‌شود و کودکان با ریتم‌های ترکیبی آشنا می‌شوند.

 

در ترم آخر این دوره کودکان با نت‌خوانی آشنا می‌شوند و با اجرایی کاملتر از دوره‌های پیش به استقبال دوره‌‌های بعدی می‌روند.
هدف این دوره نوازندگی ساز بصورت تخصصی نیست بلکه این دوره تاثیر بر مهارتهای ذهنی و موسیقایی کودکان داشته و تاثیراتی عمیق بر رشد شخصیت آنان دارد. این کلاس مقدمه‌ای برای آمادگی کودکان برای ورود به کلاس‌های ساز و… است.
به طور کلی تقویت گوش موسیقایی، درونی شدن موسیقی در کودکان، تقویت اعتماد به نفس و… از اهداف این دوره‌ی ۷ ترمی است که از طریق بازی، حرکت، آواز و نواختن ساز به دست می‌آید.

 

تاریخ برگزاری دوره ارف 98/2/14 ساعت 16 الی 17 می باشد.

اساتید: الهام و آزاده احمدی

7 روز هفته، پاسخگوی شما هستیم.
88081641 - 021 | 88081639 - 021
[email protected]

logo-samandehi

اینستاگرام
ثبت نام
پنل کاربری
واتس اپ
ثبت نام آنلاین