لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

روش های تمرین موسیقی با کودکان در منزل

  • تاریخ:۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  • 1474 بازدید

روش های تمرین موسیقی با کودکان در منزل
چند نکته برای ایجاد انگیزه و تشویق کودکان در تمرین موسیقی:

 

حرکت های بدنی را وارد آموزش موسیقی کنید
کودکان نه تنها باید ریتم موسیقی را احساس کنند،بلکه برای ارتباط بهتر با آن،باید بدن خود را هماهنگ کنند. از دستان و حرکات آرنج و .. برای نشان دادن ریتم ها استفاده کنید.

 

بعد از یادگیری مقدماتی ، کودک ر ا وارد گروه ها کنید
بعد از یادگیری اولیه و شناخت کلی موسیقی ،کودک اعتماد به نفس کافی برای حضور در کنار هم سن و سالان خود را پیدا می کند. پس او را وارد کلاس و جمع کنید و همزمان در خانه به کمک فیلم و نرم افزار به او کمک کنید.

 

سرعت یادگیری را کم کم افزایش دهید
بعد از طی کردن مراحل اولیه ، گام و سرعت یادگیری را افزایش دهید.مثلا توضیحات مفصل را کنار بگذارید.

 

از تکرار استفاده کنید
یادگیری فقط از طریق تکرار قابل انجام است. کودکان خیلی متمرکز نیستند و بعد از مدتی فعالیت حواسشان پرت می شود. هفته به هفته یک موضوع آموزش داده شده به کودک را با او تمرین کنید.

 

یادگیری را لایه به لایه کنید
خیلی راحت از کم شروع کنید. مثلا اگر قرار است به کودکانتان پیانو آموزش دهید به یکباره به او نواختن C را یاد ندهید بلکه اول به او بگویید دکمه سیاه و سفید چیست؟

 

گوش کودک را قبل از چشم او آموزش دهید
شما می توانید به یک کودک دو ساله راجب به ضرب در درام توضیح دهید؟ مسلما تا وقتی یک درام برای او نخرید و نگذارید مدتی با آن بازی کند، خیرǃ

 

بازی و روابط اجتماعی را وارد آموزش کنید
مثلا با یکی از دوستانش به صورت نوبتی شروع به نواختن پیانو کنند یا هر نوع بازی که می دانید یادگیری موسیقی را از این حالت کسالن وار خارج می کند.

 

ایجاد برنامه روتین برای تمرین
1)اختصاص یک زمان مشخص که می تواند تایم قبل از بازی یا تماشای تلویزیون باشد. زمانی که کودکتان سر حال تر باشد مناب تر بوده و بهتر جواب می دهد. مثلا اگر سحر خیز می باشند در ابتدای صبح زمان مناسبی است.

 

طول زمان تمرین
1)باید منطقی باشد:مثلا اگر کودکتان 5 سال دارد انتظار تمرین 30 دقیقه در روز زیاد می باشد و با افزایش سن این زمان را هم بیشتر می کنید.

 

همراه کودک خود تمرین کنید:
1)اگر کودکتان کوچکتر می باشد این روش بسیار موثر است زیرا بچه ها دوست دارند وقتشان را در کنار پدر و مادر بگذراند. پس اگر شما زمان تمرین موسیقی کنارشان باشید مشتاق تر می شوند.

 

شنوندگانی را دعوت کنید:
1)تشویق و دست زدن ، هیجان بیشتر برای کودکان ایجاد کرده و توجه بیشتر را دوست دارند.
2)تکلیف درسی مشخص شده ای را از مربی موسیقی دریافت نمایید گاهی آسانتر است، روش تمرین از منبعی خارج باشد.
3)در هر زمانی در کل هفته (نه فقط زمانیکه در حال تشویق کودکتان برای تمرین هستید)در مورد تاثیر مثبت تمرین صحبت کنید: بعضی بچه ها احساس می کنند اگر چیزی سخت باشد نمی توانند در آن موضوع خوب باشند. یادآوری کنید که هیچ یک از ابتدایتولد کامل نبوده و با تمرین و ممارست ما به موفقیت می رسیم.
10.000 ساعت زمان لازم است تا حرفه ای شویم.

 

تلاش کودکتان ، نه نتیجه نهایی را ستایش نمایید:
تحقیقات نشان داده که تمجید و ستایش از تلاش خیلی موثرتر از تمجید از نتیجه موفقیت است. قدردانی از نتیجه ممکن است باعث ایجاد فشار برای تکرار مجدد باشد و سبب نگرانی کودکتان برای تمرین موسیقی شود.

7 روز هفته، پاسخگوی شما هستیم.
88081641 - 021 | 88081639 - 021
[email protected]

logo-samandehi

اینستاگرام
ثبت نام
پنل کاربری
واتس اپ
ثبت نام آنلاین