لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

نت نگاری با Sibelius

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
نت نگاری با Sibelius

Sibelius نرم افزار قدرتمندی در زمینه نت نویسی محسوب می شود. این نرم افزار که توسط کمپانی Avid Technology خریداری شده است؛ سالهاست که در میان آهنگسازان، تنظیم کنندگان، اساتید و هنرجویان موسیقی و حتی در میان موسسات چاپ و نشر آثار موسیقایی کاربردهای وسیعی دارد. طبق گفته کمپانی Avid این نرم افزار با داشتن هزاران کاربر در بیش از 100کشور جزو قدرتمندترین و کاملترین نرم افزارهای نت نگاری محسوب می شود. از امکانات مهم Sibelius امکان نصب انواع سینتی سایزرها، پلاگین ها و Vstها می باشد. با Sibelius می توان پارت های موسیقی را در هر سبکی اعم از کلاسیک، جز، پاپ نگاشت. امکان قرار دادن علائم نت نگاری موسیقی ایرانی (سُری و کُرُن)  از دیگر امکانات مهم این برنامه محسوب می­شود.

در ميان نرم‌افزارهاي نت‌نويسي موسيقي، سيبليوس داراي قابليت‌هاي منحصربه‌فردي است که استفاده از آن براي افرادي که با ديگر نرم‌افزارهاي موسيقي سروکار دارند نيز مفيد و کارگشاست.

اين نرم‌افزار نت‌نويسي داراي محيطي ساده با امکان صفحه‌بندي دقيق، خروجي نت‌نگاري زيبا و با کيفيت بالا در چاپ است و علاوه بر اين، امکانات گسترده‌اي براي اجراي موسيقي نت‌شده همراه با بيان هنري، تجزيه‌وتحليل قطعه، تنظيم قطعه براي گروه و ارکستر، کنترل خطاهاي هارموني دارد و ابزار مفيدي براي آهنگسازان، هنرجويان آهنگسازي و آوانگاران موسيقي است.

اين نرم‌افزار تطابق زيادي براي نگارش موسيقي دستگاهي ايراني و رديف نيز دارد. يکي از مهم‌ترين قابليت‌هاي اين نرم‌افزار براي کاربران ايراني، امکان اجراي موسيقي نت‌شده با کوک‌هاي ايراني است که مقدار آن بنا به تشخيص گوش کاربر قابل تنظيم است و در ميان نرم‌افزارهاي نت‌نويسي منحصربه‌فرد است.

در اين نرم‌افزار همچنين مي‌توان به‌طور مستقيم سمپل‌هاي صوتي سازهاي ايراني را وارد کرد و قطعة نت‌نويسي‌شدة ‌ايراني را، به جاي صداي سازهاي غربي، با صداي سازهاي ايراني شنيد.

همچنين اين برنامه مي‌تواند يک اجراي موسيقي زنده را هوشمندانه به نت‌درآورد (آوانگاري کند) يا نت چاپ‌شدة يک کتاب را به‌صورت فايل نت‌نويسي‌ کامپيوتري درآورد تا مجبور نشويد مجدداً اثر را براي ويرايش و تنظيم تايپ کنيد.

 
 
معرفی اساتید
به زودی ...
به زودی ...
 
 
آخرین مقالات
اینستاگرام
ثبت نام
پنل کاربری
واتس اپ
ثبت نام آنلاین