لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

ويولنسل

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
ويولنسل

ويولنسل چنان بزرگ­تر از دیگر سازهای آرشه­اي است كه نوازنده مجبور است آن را براي اجرا بر روي زمين، مابين پاهاي خود تكيه دهد، در حاليكه خود روي صندلي مي­نشيند. از اين جهت در انتهاي تحتاني ويولنسل، ميله­اي آهني نصب شده (كه در غير هنگام اجرا آن را باز مي­كنند، يا مي­پيچند و به داخل جعبه سر مي­دهند)، و نوك آن روي زمين قرار دارد.فواصل سيم­هاي چهارگانه اين ساز، به ترتيب «پنجم»، است.يعني همان كوك سيم­هاي چهارگانۀ ويولن آلتواست در يك اكتاو پائين­تر. وسعت صداي اين ساز عبارت است از: نت اين ساز را در اصوات بم با كليد «فا»، در اصوات وسط با كليد «دو» (ي خط چهارم) و در اصوات زير با كليد «سل» مي­نويسند.

ويولنسل ويولنسل
 
 
معرفی اساتید
آیدین
آیدین احمدی نژاد

مشاهده رزومه

رزومه
نام و نام خانوادگی: آیدین احمدی نژاد
ساز تخصصی: ويولنسل

دانش آموخته فیزیک , ساز ویولنسل را نزد استاد عباس ظیهرالدینی ، آرام تالالیان فرا گرفته است . وی مدرس ویولنسل و رهبر ارکستر (Musical Director)

و از فعالیت های حرفه ای وی همکاری با ارکستر سمفونیک ایران به عنوان ویولنسل اول

 (principal cellist) از بنیانگذاران ارکستر مجلسی پارسیان ، مدیر هنری ارکستر پارسیان به مدت 12 سال بوده است  Cellist و بنیانگذار کوارتت زهی اروند

 و اجراهایی را به عنوان سولیست همراه ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر پارسیان بوده و از افتخارات ایشان همکاری با رافائل میناسکانیان، آذین موحد،ستاره بهشتی، کریستوفر استمبریج، آرام تالالیان و...

به عنوان موسیقیدان آزاد در وین و ایالاتمتحده مشغول به فعالیت می باشد و در بسیاری از موسیقی های فیلم به عنوان نوازنده ویولنسل حضور داشته اند.

   
   
  آخرین مقالات
  اینستاگرام
  ثبت نام
  پنل کاربری
  واتس اپ
  ثبت نام آنلاین