لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

آواز کلاسیک

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
آواز کلاسیک

موسیقی هنری است که از تنظیم و ترکیب اصوات بوجود می آید و بیان کننده حالتهای درونی و معرف غم و شادی و هیجان و آرامش روحی انسان است موسیقی در کنار انسان و با انسان تکامل یافت .

بشر موسیقی را از طبیعت آموخت .از ریزش آبشار بر صخره ها از صدای بادها در میان شاخ و برگ درختان .انسانهای اولیه در حین انجام کار اصواتی از حنجره بیرون می آوردند و حرکاتی موزون با بدن انجام می دادند .

این فریاد و اصواتی که در حین کار از حنجره بیرون می آوردند موجب پیدایش ترانه و موسیقی شد و صدای ابزارهای کار هم انسان را به ساختن ابزارهای موسیقی کشاند .و آن حرکات موزون بدن که از آهنگ کار پدید می آمد موجب پیدایش رقص شد .

امروزه محققان گواهی می دهند که موسیقی با آواز آغاز شد و آواز از تکامل فریاد کار و صدای ابزار فراهم آمد و همچنین ابزارهای کار زمینه ساختن ابزارهای موسیقی بودند .آفرینش آواز هرگز قطع نشده است زیرا مردم در خلاقیت هنری خویش هرگز وقفه روا نمی دارند و همواره بهترین آنها بوسیله مردم برگزیده می شود و بر جای می ماند .

گلینکا موسیقی دان روسی می گوید: موسیقی را مردم بوجود می آورند و آهنگسازان آنرا تنظیم می کنند.

در گذر تاریخ ، آواز خواندن متداول ترین و ملموس ترین شیوه ایجاد موسیقی بوده است . به نظر می رسد که آواز خوانان همواره جذابیتی ویژه داشته اند و حتا امروزه نیز شنوندگان شیفته، سر و وضع ظاهری و شیوه زندگی آواز خوانان محبوبشان را تقلید می کنند .

به سبب توانایی بی همتای صدای انسان در تلفیق واژه با صدای موسیقیایی ، در بسیاری از فرهنگ ها شعر و آواز جدایی ناپذیر بوده اند . آواز می تواند واژه ها را به یاد ماندنی تر کند و تاثیر حسی آن را اعتلا بخشد .خوب آواز خواندن به دلایلی گوناگون دشوار است .

در آواز ، در قیاس با گفتار ، گستره پهناورتری از زیر و بم و حجم صوتی را به کار میگیریم و حروف صدادار را کشیده تر ادا می کنیم . لازمه آواز خواندن ، داشتن نفس بیشتر و مهار کامل تر بر آن است . هوایی که از ریه خارج می شود توسط ماهیچه های بطنی زیرین و پرده دیافراگم مهار می شود .

هوا تارهای صوتی را به نوسان در می آورد و ریه ها ، گلو ، دهان و بینی همگی برای ایجاد صدایی مطلوب به کار گرفته می شوند . وسعت صدای آواز خوان بسته به میزان تعلیم دیدگی و نیز ویژگی های فیزیکی او است .

وسعت صدای یک فرد تعلیم ندیده به طور معمول حدود 5/1 اکتاو است اما آواز خوانان حرفه ای بر محدوده 2 اکتاو و یا حتا بیشتر نیز احاطه دارند . گروه بندی گستره های آوازی زنان و مردان به ترتیب از زیر به بم چنین است .

 
 
معرفی اساتید
یاشار
یاشار احمدی

مشاهده رزومه

شهرزاد
شهرزاد یوسفی

مشاهده رزومه

رزومه
نام و نام خانوادگی: یاشار احمدی
ساز تخصصی: آواز کلاسیک

متولد سال ۱۳۵۹ . دروس تئوری موزیک و سلفژ را نزد استاد تیگران سوکیاس گذراند و آموزش آواز را نزد  رشید وطندوست  آغاز کرد و با هاسمیک کاراپتیان ادامه داد . سپس در کنسرواتوار دولتی استانبول پذیرفته شد و در مقطع فوق لیسانس آواز  کلاسیک زیر نظر معلم ایتالیایی \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'پائولو ویلا\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'  تحصیل نمود و همچنین در کشور اتریش  دوره های مسترکلاس آواز نزد اساتید بزرگی مانند   \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'فیورنتزا کوزوتتو\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'   و  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'فرانسیسکو آرایزا\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'  گذراند . در مسابقات بورس اوپرای هانوفر در کشور آلمان بعنوان نفر اول    انتخاب شد.

سوابق اجرایی

در اجراهای دانشجوئی  کنسرواتوار دولتی استانبول با نقش سولیست تنور اپراهای \\\' Elisir d\\\'amor\\\'  اثر  \\\'Donizetti\\\'  و \\\'La traviata\\\'   اثر \\\'Verdi\\\' و \\\'Zauberflote\\\'  اثر :Mozart روی صحنه رفت . در تالار وحدت تهران بعنوان سولیست تنور اپرای \\\'جانی اسکیکی\\\' اثر پوچینی و تئاتر موزیکال \\\'بانوی زیبای من \\\' با آنسامبل اپرای تهران روی صحنه رفت. بعنوان سولیست تنور رکوییم موتزارت با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد علی رهبری همکاری کرده و همچنین با ارکستر شهر تهران به رهبری استاد نادر مشایخی در نقش سولیست کانتات های باخ همکاری نمود. در اپرای \\\'پردیس و پریسا \\\' اثر استاد چکناواریان نقش پردیس را اجرا نمود. همچنین در تالار رودکی رسیتالهای  آواز کلاسیک برگزار نموده است.

نام و نام خانوادگی: شهرزاد یوسفی
ساز تخصصی: آواز کلاسیک

دانش‌آموخته‌ی کارشناسی رشته‌ی موسیقی

هنرجوی استاد شهلا میلانی (۱۳۸۷-تاکنون)

شرکت در مَستِر کلاس‌های دارا نوروزی (۱۳۹۶)، ناتِلا نیکولی (۱۳۹۶)

عضو کانون خوانندگان کلاسیک خانه‌ی موسیقی ایران (۱۳۸۸-تاکنون)

مدرّس موسیقی کودک (۱۳۹۱-تاکنون)

مدرّس نفسگیری، تکنیک های صداسازی و آواز (۱۳۹۴_تاکنون)

 

عضو گروه کُر اُرکستر سمفونیک تهران، به رهبری کُر مسعود کاظم‌زاد، رازمیک اوهانیان؛ و رهبری اُرکستر نادر مرتضی‌پور، شهرداد روحانی، مجید انتظامی، علی رهبری (۱۳۸۹-۱۳۹۱)

 عضو گروه کُر مِسایا، به رهبری هانیبال یوسف (۱۳۹۰)

 خواننده‌ی کُر در آلبوم «ایران جوان» به آهنگ‌سازی پیمان سلطانی و خوانندگی شهرام ناظری (۱۳۹۴)

 خواننده‌ی کُر در اجرای «رِکوئیمِ موتسارت» با اُرکستر سمفونیک تهران و گروه کُر دفتر موسیقی، به رهبری اِرول اِردینچ (۱۳۹۴)

 خواننده‌ی سُپرانوی سُلو در اجرای اُپِرِت «آرشین مال آلان» با گروه موسیقی آواز ملل، به سرپرستی استاد شهلا میلانی، تالار وحدت (۱۳۹۵، ۱۳۹۶، ۱۳۹۷)

 خواننده‌ی کُر سُپرانو در کُنسرت «شبی با فخر موسیقی ایران»، به رهبری استاد فرهاد فخرالدّینی، تالار وحدت (۱۳۹۷)

 خواننده‌ی سُپرانوی سُلو در اجرای اُپِرِت «کارمِن» با گروه موسیقی آواز ملل، به سرپرستی استاد شهلا میلانی، تالار وحدت (۱۳۹۷)

   
   
  آخرین مقالات
  اینستاگرام
  ثبت نام
  پنل کاربری
  واتس اپ
  ثبت نام آنلاین