لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

سلفژ و صداسازی، آواز پاپ

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
سلفژ و صداسازی، آواز پاپ

موسیقی پاپ به انگلیسی: Pop music، که در اصل به معنی موسیقی عامه‌پسند (popular) می‌باشد یک سبک از موسیقی عامه‌پسند است و معمولاً در مقابل موسیقی کلاسیک و فولک (محلی) قرار می‌گیرد و از آن ها متمایز است. *[۱] با این حال هنرمندان این سبک در سبک‌های راک، هیپ‌هاپ، دنس، ریتم اند بلوز (R&B) و کانتری هم می‌توانند فعالیت داشته باشند و این باعث می‌شود که تبدیل به سبکی انعطاف‌پذیر شود. عبارت «موسیقی پاپ» همچنین می‌تواند به یک زیرسبک خاص (درون پاپ) اشاره داشته باشد مانند سافت راک و پاپ/راک.

پاپ معمولاً به عنوان موسیقی‌ای تعریف می‌شود که به شکل تجاری تهیه می‌شود یا هدف تولید آن سود مالی است. بنا به تعریف سایمون فریت، منتقد موسیقی و جامعه‌شناس متخصص موسیقی مردم پسند، موسیقی پاپ بیشتر به عنوان یک صنعت شناخته می‌شود نه هنر. البته این موسیقی را می‌توان در حیطه بازار، ایدئولوژی، تولید و زیبایی‌شناسی هم معنا کرد. درواقع، پاپ طوری طراحی شده که «برای همه جالب باشد» و «از هیچ جای خاصی نیامده» و قرار هم نیست «سلیقه خاصی را اعمال کند

 
 
معرفی اساتید
جاوید
جاوید عسگری

مشاهده رزومه

رزومه
نام و نام خانوادگی: جاوید عسگری
ساز تخصصی: سلفژ و صداسازی، آواز پاپ

خواننده و آهنگساز

معلم آواز پاپ کلاسیک، سلفژ، تئوری موسیقی

در سال 1374 در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی زیر نظر استاد شاپور رحیمی با بخشی از دستگاهاو گوشه های آواز ایرانی آشنا گردید.در همان مکان در کلاسهای تئوری موسیقی و سلفژ استاد گرگن موسسیان حضور یافت و به واسطه ی ایشان با آواز جمعی (گروه کر) آشنا گردید.

در بهار1375 به عضویت گروه کر کاخ موزه های سعدآباد به رهبری استاد اسفند یار قره باغی در امده و در پاییز همان سال به عضویت گروه کر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری گرگن موسسیان در امد.

در 1376 در آزمون ورودی کر ارکستر سمفونیک صدا و سیما شرکت کرده وبا درجه هنری الف عضو این گروه گردید. وی در ادامه آموزش خود در کلاسهای استاد محسن الهمیان استاد فریدون ناصری در زمینه آهنگسازی شرکت نموده و تا کنون ده ها آهنگ در فرم های کلاسیک و پاپ ساخته است.

وی در تابستان 1377 در کلاسهای آواز استاد محمد نوری حضور بافته و به تکمیل تکنیک ها و آشنایی با فرم های آوازی پرداخته است.

از سال1378همکاری خود را به عنوان خواننده سولیست و آهنگساز در صدا و سیما آغاز نموده وتا کنون(1396) بالغ بر 170 قطعه موسیقی در غالب ارکستر بزرگ و ارکستر پاپ با مضامین عاطفی و اجتماعی از ساخته های خود یا آهنگسازان بزرگی چون مجید انتظامی،محمد بیگلری پور ،فردین خلعتبری،مهرداد دلنوازی و......خواننده است.

در این سالها در ارکستر سمفونیک تهران  به عنوان خواننده کر ویا سولیست با رهبران بزرگ ایرانی و خارجی از جمله ریکاردو موتی ،جورانو،علی رهبری،منوچهر صهبایی،شهرداد روحانی،فریدون ناصری،فریدون شهبازیان،در خارج و داخل ایران اجرای کنسرت داشته است.

جاوید عسگری چند سالیست که در زمینه تدریس موسیقی و آواز در آموزشگاه نوای شهرآشوب فعالیت دارد.تا تجربیات و اموخته های خود را در اختیار علاقهمندان و دوستداران موسیقی و آواز بگذارد.

   
   
  آخرین مقالات
  اینستاگرام
  ثبت نام
  پنل کاربری
  واتس اپ
  ثبت نام آنلاین