لطفا مرورگر خود را تمام صفحه کنید
Coming Soon!
×
02188081641

ارف

اساتید اطلاعات گالری سبد خرید
ارف

زمانی که به تجارت مادران و مربیان در زمینه موسیقی و ارتباط آنان با کودکان در زمینۀ یادگیری موسیقی پی می­بریم، در می­یابیم که موسیقی جزئی از سرشت و وجود کودکان و زندگی کودکانۀ آنان می­باشد که از آنان جدا نشدنی است.

 

در پهنۀ آوازهای کودکانه تنوع عناصر فرهنگی ویژۀ کودکان کافی­ست اشاره­ای کنیم به لالایی­ها، بازی­های آوازی، متل­ها و ... به فرهنگ وریشه­ های تمدن موسیقایی این سرزمین نگاهی بیندازیم.

 

 بدین گونه است که به نیکی در می­یابیم که چه اندازه کودکان این سرزمین خوشبخت هستند که می­توانند موسیقی ایرانی را با این غنا  تنوع جزئی از وجود خویش دیده و در راه اعتلا، حفظ و اشاعۀ این فرهنگ کوشا باشند و صد البته با کمک اولیا و مربیان محترم،باشد که سرودی خیزد در خورد نیوشیدن تو سهراب سپهری

 

 

 

موسیقی، در پیشرفت  ذهنی، شنوایی، حسی و گفتاری اهمیت بسیار دارد، به همین سبب در آموزش کودکان پیش دبستانی به آن زیاد پرداخته می شود. موسیقی یک پایه  اصلی در نخستین دوره از آموزش کودک است.  به کمک موسیقی، کودک ابراز و بیان به گونه ای دیگر را می آموزد و می تواند در جامعه حضورفعال داشته باشد ، چون موسیقی به کودک یاری می کند در انجام فعالیت های روزانه اش ، در صورت دارا بودن توانایی مراقبت از خود و محیطش ، و با گسترش ارتباط هایش مستقل شود. 

 

موسیقی کلید نزدیک شدن به دیگران است. کودکی که در ارتباط با موسیقی زندگی می کند، می آموزد چگونه به بهترین شکل با دیگر کودکان همزیستی کند، و  ارتباط هایش  را با هماهنگی بیشتری برقرارکند. در  دوره  کودکی، موسیقی برای کودکان بسیار خوشایند است و به آن ها احساس امنیت و اعتماد به نفس می دهد، چون احساس می کنند با همراهی در سرودها درک می شوند و در محیطی از همیاری، همکاری و احترام متقابل حضوردارند.

 

سودمندی های موسیقی برای کودکان

 

الفبا آموزی کودک بیش از هرچیز با موسیقی پیشرفت می کند. با بهره گرفتن از موسیقی های کودکانه، که هجاهای آن ها آهنگین و تکراری اند، و با همراهی حرکت هایی  که آواز را شکل می دهند، کودک می تواند گفتار خود را بهبود ببخشد و معنای هر واژه را بهتر بفهمد.  با این روش، در زمان کوتاه تری الفبا را یاد می گیرد.  

 

موسیقی همچنین برای افزایش تمرکز کودک مفید است و توانایی او را در یادگیری ریاضیات افزایش می دهد. موسیقی، ریاضیات محض است. موسیقی با تقویت حافظه کودک، یادگیری زبان های دیگر را برای  او آسان می کند. با موسیقی، کودک از راه زبان بدن (رقص)  در ابرازاحساسات خود تواناتر می شود. با موسیقی، قدرت هماهنگی کودک بالا می رود و می تواند برخی کارها را به شکل ترکیبی انجام دهد.

 
 
معرفی اساتید
به زودی ...
به زودی ...
 
 
آخرین مقالات
اینستاگرام
ثبت نام
پنل کاربری
واتس اپ
ثبت نام آنلاین